Ogłoszenia N Palmowa A 2020

Ogłoszenia

Niedziela  Palmowa  A                                                                 05.04.2020

1.Porządek Mszy Św. w przyszłą niedzielę: Ryszkowa W.: 6.00 i 11.00.  Bobrówka 8.00

2.W tym tygodniu Msze Św. do środy o godz. 18.00.W poniedziałek, wtorek i środę od godz.16.00 do 18.00 spowiedź z komunią św. Tylko po pięć osób w kościele.

3.Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W Bobrówce Msza św. o godz. 16.00, a w Ryszkowej Woli o 18.00. Nie będzie przeniesienia Pana Jezusa do ciemnicy. Nie będzie ciemnicy.

4.W Wielki Piątek droga krzyżowa w Bobrówce o godz. 8.00, a w Ryszkowej Woli o 14.30. Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św., tylko Liturgię Męki Pańskiej. Nabożeństwo będzie tylko w Ryszkowej Woli o godz. 18.00 W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża. Nie całujemy krzyża. Cześć krzyżowi oddajemy przez skłon. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu.

5.Wielka Sobota – adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00 wg tego jak zapisywaliście się drodzy parafianie w poszczególnych rejonach. Proszę by przychodzić punktualnie i kończyć o wyznaczonej godz. tak by w kościele było nie więcej jak pięć osób. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00. Nabożeństwo Wielkiej Soboty będzie tylko w Ryszkowej Woli w kościele parafialnym.

6.Wielkanoc – przeżywamy tajemnice Zmartwychwstania Pańskiego.

7.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

8.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki.

Intencje   mszalne:  od 06.04 – 13.04.2020

Pon.:+ Stanisława(f) Żaczek od wnuczki Sylwii z rodz.

Wt.:+ Za zm. rodziców, synów i męża z rodz. Komendów

Śr.:+ Stefan i Maria

Czw.: RW int. własna.   Bo.+ Czesław Dudek 11 rocz. śm.

i zm. z rodz.

Pt.:

Sob.: RW + Irena Kocaj od chrzestnego Marka z rodz.

Niedziela Zmartwychwstania

6.00 Za parafian  (pandemia-przypominam  tylko o pięciu  osobach na Mszy św.)

8.00 O nawrócenie grzeszników

11.00.O zdrowie bł Boże w 3 rocz. ur. dla Emilki

i rodziców

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

7.30 + Mieczysław Magryś 5 rocz. śm.

9.30  + Zbigniew Wilk

11.00 Za dusze w czyścu cierpiące

 

Napisano w Ogłoszenia