Niedziela Palmowa B

Niedziela  Palmowa  B                                                                 25.03.2018

1.Porządek Mszy Św. w przyszłą niedzielę: Ryszkowa W.: 6.00 i 11.00.  Bobrówka 8.00 Wpłaty:krzyżówka-szkoła 3250zł. Maje 3040zł.Bóg zapłać.

2.W tym tygodniu Msze Św. do środy o godz. 18.00.W środę od godz. 8.00 pojadę do chorych. Najpierw w Ryszkowej Woli a następnie w Bobrówce.Chorych można zgłaszać w zakrystii. Wśrodę po Mszy Św. spotkanie ministrantów. Spowiedzi w dekanacie.W pon.26.03 Jarosław-Szówsko od 15.00-18.00 z przerwą od 16.30.We wt.27.03 Zapałów od 14.30-17.30 z przerwą od 16.00.

3.Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św.,tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia).Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża.Ofiary przy krzyżu przeznaczone są na zabytki w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu Na wieczorne adoracje zapraszam by przychodzić całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu.  Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece). Wielkanoc – przeżywamy tajemnice Zmartwychwstania Pańskiego.

4.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

5.Osoby dorosłe zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum (czytania i psalmy ).

6.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki.

Intencje   mszalne:  od 26.03 – 02.04.2018

Pon.:zm.Władysława(f) i Franciszek

Wt.:zm.Eugeniusz Broda 1 rocz. śm.

Śr.: zm.Helena Słotwińska od Tadeusza z rodz.

Czw.: RW int. własna.   Bo. int. własna

Pt.:

Sob.: RW zm. z rodz. Łobodzińskich

B:Za grzechy i o łaskę nawrócenia

Niedziela Zmartwychwstania

6.00 Za parafian

8.00zm.Anna,Maria i Michał

11.00.zm.Stanisław Podkowa 3 rocz.śm.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

7.30 zm.Bronisław Czerwiński

9.30 zm.Weronika i Stanisław Bąk

11.00 zm.Grażyna Wyczawska i Zofia Dyl   (chrzest)