Niedziela Palmowa

Ogłoszenia

Niedziela  Palmowa                                                                   09.04.2017

1.Porządek Mszy Św. w przyszłą niedzielę: Ryszkowa W.: 6.00 i 11.00.  Bobrówka 8.00 Wpłaty:Bobrówka-Gościniec 1-100zł.

2.W tym tygodniu Msze Św. do środy o godz. 18.00. Wśrodę po Mszy Św. spotkanie ministrantów. W czwartek o godz. 9.00  spotkanie ministrantów w Ryszkowej W.

3.Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św.,tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia).Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża.Ofiary przy krzyżu przeznaczone są na zabytki w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu Na wieczorne adoracje zapraszam by przychodzić całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu.  Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece). Wielkanoc – przeżywamy tajemnice Zmartwychwstania Pańskiego.

4.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

5.Osoby dorosłe zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum (czytania i psalmy ).

6.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki.

 

Intencje   mszalne:  od 10.04 – 16.04.2017

Pon.:zm.Bronisław Czerwiński (od Pieniążków i Lechów)

Wt.: O zdrowie bł. Boże w rodzinie i opiekę M .B.

Śr.: zm. Irena Lis 4 rocz. śm.

Czw.: RW int. własna.   Bo.zm. Janina Ramska 10 rocz. śm.

Pt.:

Sob.: RW O zdrowie i bł. Boże w rodzinie

B zm. Anna Dozia,Władysław,Ryszard i dusze zmarłe

Niedziela Wielkanocna:

6.00 Za parafian

8.00zm. Kazimierz Kardasiński 17 rocz.śm.

11.00.zm. Ks. Stanisław Putyło

Poniedziałek Wielkanocny:

7.30 zm. Stanisław Podkowa 2 rocz. śm.

9.30Dziękczynna 35 rocz. ślubu o bł. Boże na dalsze lata Zofii i Leszka i opiekę M. B.

11.00 zm. Mieczysław Magryś 2 rocz. śm.

 

Napisano w Ogłoszenia