Ogłoszenia 29.03.2015

Niedziela Palmowa

1. Porządek Mszy Świętych: RW: 7.00, 15.00 Gorzkie Żale i Msza Święta, B: 9.30 Msza Święta i Gorzkie Żale. Wpłaty: RW: 1 120 zł.

2. W tym tygodniu Msze Święte o 18.00.

3. Jutro spowiadamy na Krzyżówce (od 15.00)

4. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie dla ministrantów.

5. We środę pojadę z Komunią Świętą do chorych od 8.00. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii (pierwszopiątkowych nie zgłaszamy). Msza Święta w Bobrówce o 18.00. Po Mszy spotkanie dla ministrantów.

6. TRIDUUM PASACHALNE
Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do 24.00, w Bobrówce do 22.00.
Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Świętej, tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły (trzy posiłki – od 18 do 60 roku życia). Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża. Zebrane ofiary przy krzyżu są przeznaczone na odnawianie zabytków Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja do 24.00. Na wieczorne adoracje zapraszam całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu.
Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece).
Wielkanoc – przeżywamy tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.

7. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

8. W zakrystii można kupić baranki i paschaliki.

9. RW, B: Dziękuję za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, o dyżur proszę następne osoby z kolejki.

– pon. + Wiktoria Cieszyńska (gregorianka)
– wt. + Grażyna Wyczawska
– śr. B: + Maria, Władysław Tomas
– czw. + Jadwiga, Stanisław, Klata, Tadeusz