Ogłoszenia N Palmowa B 2024

Niedziela Palmowa B    24.03.2024

1.Porządek Mszy Św. w przyszłą niedzielę: Ryszkowa W.: 6.00 i 11.00. Bobrówka 8.00 Wpłaty: Bóg zapłać za wpłaty na konto.

2.W tym tygodniu Msze Św. w pon. wt. i śr. o godz. 18.00.W śr. o godz. 13.30 pojadę do chorych. Najpierw w Ryszkowej Woli a następnie w Bobrówce. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Mam prośbę do rodziny, która będzie miała Obraz NS Pana Jezusa 26.03.2024 tj. we wt. by przywieść Go wieczorem przed Mszą św. do kościoła. We wt. po świętach na nowo wznowimy peregrynacje obrazu. W śr. po Mszy Św. spotkanie ministrantów i Maryjek. W czw. w RW. o godz.9.00 spotkanie ministrantów i Maryjek.

3.Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św., tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia).Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża. Ofiary przy krzyżu przeznaczone są na zabytki w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu Na wieczorne adoracje zapraszam by przychodzić całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu. Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece). Bobrówka – W Wielki czw., pt. i sob. będzie prowadzona adoracja przez parafian od 20.00

4. Wielkanoc – przeżywamy tajemnice Zmartwychwstania Pańskiego. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

5.Osoby dorosłe, młodzież i dzieci zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum i świąt (czytania i psalmy i inne posługi ).

6.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki. Dziękuję za piękne palmy (Osiedle, Gościniec 2 )

Intencje   mszalne: od 25.03 – 01.04.2024

Pon.: Za dusze w czyścu cierpiące

Wt.: + Edward, Bronisława(f), Stanisław i Robert

Śr.: + Jan i Anna

Wielki Czwartek:

Bobrówka + Anna Moskal i Karolina Kucha

Ryszkowa W. W pewnej int.

Wielki Piątek:

Wielka Sobota:

Bobrówka: Z róży Danuty Węglarz za siostry i ich rodzi.

Ryszkowa W. + Eugeniusz Broda 7 r. i zm. rodziców

Niedziela Zmartwychwstania