Ogłoszenia N Palmowa C 2022

Niedziela  Palmowa  C                                                                 10.04.2022

1.W przyszłą niedzielę Wielkanoc-przeżywamy Tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy Św.: 6.00 i 11.00.  Bobrówka 8.00

2.W tym tygodniu Msze Św. W pon., wt.i śr.  o godz. 7.00. rano.

3.Wielki Czwartek o 9.00 spotkanie dla ministrantów i Maryjek. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – Mszą Wieczerzy Pańskiej. Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

4.Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św. tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia). Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża. Ofiary przy krzyżu przeznaczone są na zabytki w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. W W. Piątek po drodze krzyżowej rozpoczniemy comiesięczną nowennę do św. Andrzeja Boboli i wieczorem rozpoczniemy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Zapraszam na wieczorne adoracje. W ciągu dnia – wg planu.

5.Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej.

6.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.7.30 i 11.00 w Bobrówce 9.30

7.Osoby dorosłe zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum (czytania i psalmy ).W zakrystii są skserowane czytania jeśli by ktoś chciał się przygotować.

8.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki.

Intencje   mszalne:  od 11.04 – 18.04.2022

Pon.: Za dusze w czyścu cierpiące

Wt.: Dzię.za łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla wnuków

Śr.: + Bogdan i Krzysztof Bąk