Ogłoszenia N Palmowa B 2021

Niedziela  Palmowa  B                                                                 28.03.2021

1.Porządek Mszy Św. w przyszłą niedzielę: Ryszkowa W.: 6.00 i 11.00.  Bobrówka 8.00 Wpłaty: Osiedle – 2720zł .Bóg zapłać.

2.W tym tygodniu Msze Św. W pon. i wt. o godz. 7.00 w środę o godz. 18.00.W środę od godz. 8.00 pojadę do chorych. Najpierw w Ryszkowej Woli a następnie w Bobrówce. Chorych można zgłaszać w zakrystii.

3.Wielki Czwartek o 9.00 spotkanie dla ministrantów i Maryjek. W czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św. tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia).Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża.Ofiary przy krzyżu przeznaczone są na zabytki w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. Zapraszam na wieczorne adoracje. W ciągu dnia – wg planu.  Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej. Wielkanoc – przeżywamy tajemnice Zmartwychwstania Pańskiego.

4.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

5.Osoby dorosłe zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum (czytania i psalmy ).W zakrystii są skserowane czytania jeśli by ktoś chciał się przygotować.

6.Zostały nam przyznane dotacje z Gminy- 40000 i z Ministerstwa Kultury 150000 na dalsze prace remontowe przy naszym kościele.

7.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki.

Intencje   mszalne:  od 29.03 – 05.04.2021

Pon.: + Zofia, Grażyna i Józef

Wt.: + Stanisław Cieszynski od syna Macieja z Agnieszką

Śr.: + Józef i Janina Bębenek