Ogłoszenia N Palmowa C

Niedziela  Palmowa  C                                                                 14.04.2019

1.Porządek Mszy Św. w przyszłą niedzielę: Ryszkowa W.: 6.00 i 11.00.  Bobrówka 8.00

2.W tym tygodniu Msze Św. do środy o godz. 18.00.W środę od godz. 8.00 pojadę do chorych. Najpierw w Ryszkowej Woli a następnie w Bobrówce.Chorych można zgłaszać w zakrystii. Wśrodę po Mszy Św. spotkanie ministrantów. Spowiedzi w dekanacie.W pon.15.04 Jarosław-Szówsko od 14.30-18.00 z przerwą od 16.00. do 16.30.We wtorek 16-ty dzień miesiąca modlimy się do św.Jana Pawła II.

3.Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Św.,tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły ( od 18 do 60 roku życia).Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty.Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża.Ofiary przy krzyżu przeznaczone są na zabytki w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. Na wieczorne adoracje zapraszam by przychodzić całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu.Za adorację Krzyża w Wielki Piątek zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece).

6.Wielkanoc – przeżywamy tajemnice Zmartwychwstania Pańskiego.

7.W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

8.Osoby dorosłe zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum (czytania i psalmy ).

9.Dziękuję za sprzątanie kościoła. O dyżur proszę następne osoby z kolejki.

Intencje   mszalne:  od 15.04 – 22.04.2019

Pon.:2 ur. Emilki o zdro.i łaski dla dziecka i rodziców

Wt.:zm.Eugeniusz Broda 2 rocz. śm. od żony

Śr.:zm.Zbigniew w rocz. śm.

Czw.: RW int. własna.   Bo.zm.Eugeniusz Różański

Pt.:

Sob.: RWzm.Władysław Janowski od praco.szkoły

B:zm.ks.St.Sroka

Niedziela Zmartwychwstania

6.00 Za parafian

8.00zm.Czesław Dudek i zm. z rodz.

11.00.zm.Zofia i Władysław

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

7.30 zm.Julia i Józef Magryś 29 rocz. śm.

9.30 Za zm. z rodz.Gołdy i Grela

11.00 zm.Stefania(f) i Henryk   (chrzest)