Ogłoszenia 20.03.2016

Niedziela Palmowa

1. Porządek Mszy Świętych: Ryszkowa Wola: 7.30, 15.00 Gorzkie Żale i Msza Święta, Bobrówka: 9.30 Msza Święta i Gorzkie Żale. W Bobrówce po Mszy Świętej i Gorzkich Żalach spotkanie dla ministrantów (przygotowanie Triduum)

2. W tym tygodniu Msze Święte: poniedziałek rano o 7.00, we wtorek o 18.00 (spowiedzi – Krzyżówka i Wiązownica).

3. We środę pojadę z Komunią Świętą do chorych od 8.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii (pierwszopiątkowych nie zgłaszamy). Msza Święta w Bobrówce o 17.00.

4. TRIDUUN PASCHALNE.
Wielki Czwartek. – Msza Wieczerzy Pańskiej, pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do 24.00, w Bobrówce do 22.00.
Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Świętej, tylko Liturgię Meki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły (trzy posiłki – od 18 do 60 roku życia). Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża. Zebrane ofiary przy krzyżu są przeznaczone na odnawianie zabytków Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja do 24.00. Na wieczorne adoracje zapraszam całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu.
Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece).
Wielkanoc – przeżywamy tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego

5. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

6. Osoby dorosłe zapraszam do zaangażowania się w Liturgię całego Triduum (czytania i psalmy).

7. RW, B: Dziękuję za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

– pon. 7.00
– wt. 18.00 + Władysław Gawura 30 rocznica śmierci
– śr. 17.00 + Filemona Liszka (od wnuczki Krystyny z rodziną)
– czw. B: 16.00 + Franciszek Śliwa