Ogłoszenia 14.04.2014

Niedziela Palmowa

1. Porządek Mszy Świętych: RW: 730, 1500 Gorzkie Żale i Msza Święta, szczególnie zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żali, B: 930 Msza Święta i Gorzkie Żale. Prenumerata czasopism: Niedziela – 60 zł, Arka – 17,50 zł, Promyczek – 12 zł, Miłujcie się – 4 zł.
W Ryszkowej Woli zmiana Tajemnic Różańcowych. Dziękuję za przygotowanie palm.

2. W tym tygodniu Msze Święte w poniedziałek i wtorek o 1830 . Spowiedzi w dekanacie. Poniedziałek – Krzyżówka, wtorek – Zapałów

3. We wtorek po Mszy Świętej spotkanie dla ministrantów. Pranie komży na święta.
Również we wtorek zbiórka stłuczki szklanej w godzinach popołudniowych.

4. We środę pojadę z Komunia Święta do chorych przed Świętami od 800. Najpierw w Ryszkowej Woli a następnie w Bobrówce (zgłaszamy tylko tych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki). Msza Święta w Bobrówce o 1800. Po Mszy spotkanie dla ministrantów (Triduum Paschalne).

5. TRIDUUM  PASCHALNE
Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy do 2400, w Bobrówce do 2200.

Wielki Piątek – Kościół nie sprawuje Mszy Świętej, tylko Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ścisły Trzy posiłki – od 18 do 60 roku życia). Najważniejszą częścią Liturgii jest Adoracja Krzyża. Zebrane ofiary przy krzyżu są przeznaczone na odnawianie zabytków w Ziemi Świętej. Strażaków proszę o straż przy Bożym Grobie. Na zakończenie Liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do Grobu. Adoracja do 2400. Na wieczorne adoracje zapraszam całymi rodzinami. W ciągu dnia – wg planu.

Wielka Sobota – w godzinach przedpołudniowych poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Wieczorem Liturgia Wigilii Paschalnej (przynosimy świece).

Wielkanoc – przeżywamy tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego.

6. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.

7 RW, B: Dziękuję za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, o dyżur proszę następne osoby z kolejki. Pamiętajmy o koszeni trawy.

– pn.     za dusze w czyśćcu cierpiące

– wt.     + Włodzimierz Koszła

– śr.      B: dzięk. z prośbą o zdrowie, Boże błog. i opiekę MB dla małżonków w 23 rocznicę ślubu

– czw.  B: + Franciszek Śliwa w 7 rocznicę śmierci