Ogłoszenia 02.03.2014

8 Niedziela Zwykła A

1. Porządek Mszy Świętych: RW: 730, 1100, B: 930.  Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Deklaracje abstynenckie są na stoliku. Zachęcam do trzeźwości w Wielkim Poście. Wpłaty: RW: 2 105 zł.

2. W tym tygodniu Msze Święte codziennie o 1700 .

3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
– wtorek – św. Kazimierza

4. We środę, Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotujemy się do Świąt Wielkanocnych.
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) i post ścisły (od 18 do 60-tego roku życia). Dzieci także należy wprowadzać w ducha pokuty.  Msza Święta z obrzędem posypania głów popiołem w Bobrówce  o 1600 a w Ryszkowej Woli o 1700. Spowiedź w Bobrówce od 1500.

5. We czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (zgodnie z poleceniem ks. Arcybiskupa) do godz. 1830. Spowiedź od 1600 przed pierwszym piątkiem.

6. W piątek, pierwszy piątek miesiąca, do chorych pojadę od 800, najpierw w Ryszkowej Woli a następnie w Bobrówce. Msza w Bobrówce o 1600 a po niej Droga Krzyżowa. W Ryszkowej Woli o 1700 Droga Krzyżowa a następnie Msza Święta. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

7. W najbliższą niedzielę zmiana porządku Mszy Świętych. Msze Święte: RW: 730, B: 930 a po Mszy Świętej Gorzkie Żale, RW: 1500 Gorzkie Żale i Msza Święta.

8. Nasza Straż dziękuje za przekazanie 1% z podatku,  i zwraca  się z prośbą o dalsze  przekazywanie 1% procentu: KRS -0000116212

9. P. Kisała zrezygnował z funkcji grabarza. Dziękujemy Mu za długoletnia pracę. Obecnie funkcję grabarza obejmują panowie: Czerwiński Leszek i Łanucha Krzysztof.

10. Na bocznym ołtarzu są skarbonki wielkopostne.

11 RW, B: Dziękuję za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, o dyżur proszę następne osoby z kolejki.

– pn.

– wt.

– śr.      B: + Anna Moskal (od koleżanek COM Jarosław)
RW:

– czw.